• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

ISTION CLUB ***** Nea Potidea

  • Duration: HB
  • Location:
  • Available Seat:
  • Price: 73 евра
Локација: 2 км од Неа Потидеа , на 4 км од Неа Модања. Хотелот е на плажа.
Капацитет: 115 соби, 92 двокреветни и 23 суите
Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено
Хотелски содржини: главен ресторан, таверна, Италијански ресторан (наскоро), “поол бар”, СПА центар, водени спортови, теннис, отворен базен со посебен сектор за деца, затворен базен со загреана вода (наскоро), интернет, wi-fi интернет, перална, рент а кар, паркинг, мини клуб за деца,
Опременост на собите: бања, фен, балкон, клима уред, телефон, мини бар, сателитска ТВ, електронски сеф.
РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020

Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.