• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел Albora 3*

Хотел Albora 3*

  • Кушадаси

од 325€

/ по лице

Времетраење

10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

  • Опис

ПоложбаХотелот се наоѓа на 1 километар од центарот на градот Кушадаси и на околу 1 километар оддалеченост од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach.

Сместување: Хотелот располага со 50 соби. Секоја соба располага со клима уред,  сопствена бања, фен, балкон (освен трокреветните соби), ТВ,телефон и бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).

Бесплатни услуги: соба за играње, базен на отворено, игралиште за деца, Wi-Fi конекција.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, билијард, користење на Спа центар ( турска бања и сауна ,СПА третмани и масажи, пинг понг, телефон, сеф, шатл бус, водени спортови.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен  ресторан на покривот, lobby бар, базен на отворено, бар покрај базенот, услуги на медицински установи.

ПлажаХотелот се наоѓа на околу 1 километар од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот, по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, водени спортови.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 325
06.06 -16.06 325
11.06 -21.06 325
21.06 -01.07 325
26.06 -06.07 345
01.07 -11.07 364
06.07 -16.07 364
11.07 -21.07 364
16.07 -26.07 364
21.07 -31.07 364
26.07 -05.08 364
31.07 -10.08 364
05.08 -15.08 364
10.08 -20.08 364
15.08 -25.08 364
20.08 -30.08 364
25.08 -04.09 353
30.08 -09.09 333
04.09 -14.09 325
09.09 -19.09 325
14.09 -24.09 325
19.09 -29.09 325