• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел Ayma Resort 4*

Хотел Ayma Resort 4*

  • Кушадаси

од 176€

/ по лице

Времетраење

5/10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

  • Опис

ПоложбаХотелот е лоциран на една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на 2 километри од центарот на градот.

Сместување: Хотелот Ayma Beach Resort е интимен хотел кој располага со 128 соби, кои се распоредени на  5 спрата. Сите соби се комфорни и располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса),ТВ, сеф, телефон, минибар и бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).Гостите може да уживаат во разновидни регионални и интернационални јадења кои се послужуваат секој ден во главниот ресторан. Хотелот исто така располага со два барови каде гостите може да уживаат во широк спектар на коктели.

Бесплатни услуги: користење на базен, базен за деца, ресторан, lounge area,игралиште за деца,фитнес центар, сауна, хамам, тениско игралиште, паркинг, градина, тераса, Wi-Fi конекција.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, минибар, пинг понг, билијард, телефон, сеф,водени спортови, лежалки на плажа, room service (услуга во соба), лежалки и чадори на плажа, спа третмани и масажи.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан, два барови, рецепција (24/7), менувачница, туристичко биро, складирање на багаж, салон за убавина, гифт шоп, мини-маркет, назначен простор за пушење.

ПлажаХотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, билијард, тенис, пинг понг.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 5 НОЌИ
01.06-06.06 176
06.06-11.06 176
11.06-16.06 176
16.06-21.06 176
21.06-26.06 176
26.06-01.07 176
01.07-06.07 208
06.07-11.07 208
11.07-16.07 208
16.07-21.07 208
21.07-26.07 208
26.07-31.07 208
31.07-05.08 208
05.08-10.08 208
10.08-15.08 208
15.08-20.08 208
20.08-25.08 208
25.08-30.08 208
30.08-04.09 189
04.09-09.09 176
09.09-14.09 176
14.09-19.09 176
19.09-24.09 176
24.09-29.09 176
ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 299
06.06 -16.06 299
11.06 -21.06 299
16.06-26.06 299
21.06 -01.07 299
26.06 -06.07 332
01.07 -11.07 364
06.07 -16.07 364
11.07 -21.07 364
16.07 -26.07 364
21.07 -31.07 364
26.07 -05.08 364
31.07 -10.08 364
05.08 -15.08 364
10.08 -20.08 364
15.08 -25.08 364
20.08 -30.08 364
25.08 -04.09 345
30.08 -09.09 312
04.09 -14.09 299
09.09 -19.09 299
14.09 -24.09 299
19.09 -29.09 299

Галерија