• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел Blue Sea 3*

Хотел Blue Sea 3*

  • Кушадаси
од 165€

/ по лице

Времетраење

5/10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

ПоложбаХотелот е лоциран на 200 метри над една од најпознатите плажи во Кушадаси, Ladies Beach. Хотелот е оддалечен на само 3 километри од центарот на градот.

Сместување: Хотелот Blue Sea располага со вкупно 50 соби кои поседуваат балкони со поглед на море. Сите соби располагаат со сопствен балкон, клима уред, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса) минибар, сеф, ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан). Хотелот расолага со прекрасен ресторан на покривот во кој секојдневно се служат вкусни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови каде се служат топли,  безалкохолни и алкохолни пијалоци.

Бесплатни услуги: користење на базенот, ресторанот за време на доручек и вечера, lounge area,игралиште за деца, палуба за сончање, тераса,хамам, сауна,  Wi-Fi конекција во јавниот простор на хотелот, паркинг.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, сервис за  пеглање на алишта, пинг понг, масажи, телефон, сеф, водени спортови, лежалки и чадори на плажа, room service (услуга во соба), минибар.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан на покривот, надворешен  базен, два барови,  рецепција (24/7), менувачница, туристичко биро, складирање на багаж, биро за изнајмување на кола.

ПлажаХотелот се наоѓа на најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детско игралиште, водени спортови, пинг понг, билијард.

 

ТЕРМИН АРАНЖМАН 5 НОЌИ
01.06-06.06 165
06.06-11.06 165
11.06-16.06 165
16.06-21.06 165
21.06-26.06 165
26.06-01.07 165
01.07-06.07 200
06.07-11.07 200
11.07-16.07 200
16.07-21.07 200
21.07-26.07 200
26.07-31.07 200
31.07-05.08 200
05.08-10.08 200
10.08-15.08 200
15.08-20.08 200
20.08-25.08 200
25.08-30.08 200
30.08-04.09 179
04.09-09.09 165
09.09-14.09 165
14.09-19.09 165
19.09-24.09 165
24.09-29.09 165

 

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 299
06.06 -16.06 299
11.06 -21.06 299
16.06-26.06 299
21.06 -01.07 299
26.06 -06.07 345
01.07 -11.07 390
06.07 -16.07 390
11.07 -21.07 390
16.07 -26.07 390
21.07 -31.07 390
26.07 -05.08 390
31.07 -10.08 390
05.08 -15.08 390
10.08 -20.08 390
15.08 -25.08 390
20.08 -30.08 390
25.08 -04.09 363
30.08 -09.09 318
04.09 -14.09 299
09.09 -19.09 299
14.09 -24.09 299
19.09 -29.09 299