• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел Dabaklar 4*

Хотел Dabaklar 4*

  • Кушадаси
од 189€

/ по лице

Времетраење

5/10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

Положба: Сместен во срцето на градот Кушадаси, овој хотел категоризиран со 4* е на само една минута оддалечен од сите ресторани, барови, дискотеки, продавници и туристички атракции. Хотелот е оддалечен на 250 метри од градската плажа и 2.5 километри од плажата Ladies Beach.   

Сместување: Хотелот располага со вкупно 81 соба (Economic, Standard, Suite Room). Сите соби располагаат со балкон кој нуди поглед кон градот, сопствена бања (туш или када, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред, минибар,бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB (доручек и вечера – во главниот ресторан – шведска маса). Хотелот располага со еден ресторан (Efes Restaurant) и со два барови ( Efes Vitamin and Pool Bar, Café Bar)

Бесплатни услугиКористење на ресторанот за време на доручек и вечера, базен на отворено со џакузи, лежалки и чадори покрај базен.

Услуги со доплата: користење на баровите. фитнес центар , спа центар(турска бања, сауна, шок туш), спа третмани и масажи, конференциски сали, собни услуги, сервис за  перење на алишта, сеф, билијард.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два барови,Спа центар (турска бања, сауна, фитнес центар), рецепција (24/7), паркинг, еднен базен на отворено со џакузи, конференциска сала,соба за складирање на багаж, медицнски услуги, менувачница, услуга за перење алишта и хемиско чистење.

Плажа: Хотелот е лоциран во центарот на градот и не располага со приватна плажа. Хотелот е оддалечен на 800 метри од градската плажа  и на 2.5 километри од една од најпознатите песочни плажи во Кушадаси Ladies BeachОваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забаваЉубителите на спорт може да уживаат во разновидни водени спортови, одбојка на плажа или да вежбаат во фитнес ценарот лоциран во хотелот. За љубителите на добра забава гостите може да уживаат во забавите во едни од најпознатите барови и дискотеки кои се лоцирани веднаш до овој хотел.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 5 НОЌИ
01.06-06.06 195
06.06-11.06 195
11.06-16.06 195
16.06-21.06 195
21.06-26.06 195
26.06-01.07 195
01.07-06.07 195
06.07-11.07 254
11.07-16.07 254
16.07-21.07 254
21.07-26.07 254
26.07-31.07 254
31.07-05.08 254
05.08-10.08 254
10.08-15.08 254
15.08-20.08 254
20.08-25.08 254
25.08-30.08 254
30.08-04.09 195
04.09-09.09 195
09.09-14.09 195
14.09-19.09 195
19.09-24.09 192
24.09-29.09 189

 

ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 338
06.06 -16.06 338
11.06 -21.06 338
16.06-26.06 338
21.06 -01.07 338
26.06 -06.07 338
01.07 -11.07 397
06.07 -16.07 455
11.07 -21.07 455
16.07 -26.07 455
21.07 -31.07 455
26.07 -05.08 455
31.07 -10.08 455
05.08 -15.08 455
10.08 -20.08 455
15.08 -25.08 455
20.08 -30.08 455
25.08 -04.09 397
30.08 -09.09 338
04.09 -14.09 338
09.09 -19.09 338
14.09 -24.09 335
19.09 -29.09 328