• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

Хотел Tecimen 2*

Хотел Tecimen 2*

  • Кушадаси

од 125€

/ по лице

Времетраење

5/10 дена

Превоз

Автобус

Сместување

Хотел

  • Опис

Положба: Хотелот Tecimen е лоциран во самиот центар на градот Кушадаси. Во близина на хотелот се наоѓаат сите неопходни туристички атракции, маркети, ресторани, барови, банки, продавници за сувенири. Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.

Сместување: Хотелот Tecimen располага со вкупно 37 соби. Сите соби располагаат со сопствен балкон, сопствена бања (туш или када, тоалет,фен за коса), клима уред (со доплата во месец Јуни и Септември), ТВ, телефон, бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база BB (ноќевање и појадок- шведска маса). Хотелот располага со еден ресторан  кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со еден бар.

Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, градина.

Услуги со доплата: Пијачки во барот, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови.

Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, еден бар, паркинг, 24/7 рецепција, надворешен базен, градина.

Плажа: Хотелот е оддалечен на 400 метри од градската плажа и на 2.5 километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

ТЕРМИН АРАНЖМАН 5 НОЌИ
01.06-06.06 125
06.06-11.06 125
11.06-16.06 125
16.06-21.06 125
21.06-26.06 125
26.06-01.07 125
01.07-06.07 140
06.07-11.07 140
11.07-16.07 140
16.07-21.07 140
21.07-26.07 140
26.07-31.07 140
31.07-05.08 140
05.08-10.08 140
10.08-15.08 140
15.08-20.08 140
20.08-25.08 140
25.08-30.08 140
30.08-04.09 131
04.09-09.09 125
09.09-14.09 125
14.09-19.09 125
19.09-24.09 125
24.09-29.09 125
ТЕРМИН АРАНЖМАН 10 НОЌИ
01.06-11.06 195
06.06 -16.06 195
11.06 -21.06 195
16.06-26.06 195
21.06 -01.07 195
26.06 -06.07 215
01.07 -11.07 234
06.07 -16.07 234
11.07 -21.07 234
16.07 -26.07 234
21.07 -31.07 234
26.07 -05.08 234
31.07 -10.08 234
05.08 -15.08 234
10.08 -20.08 234
15.08 -25.08 234
20.08 -30.08 234
25.08 -04.09 223
30.08 -09.09 203
04.09 -14.09 195
09.09 -19.09 195
14.09 -24.09 195
19.09 -29.09 195

Галерија