• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

ALIA PALACE ***** Pefkohori

  • Duration: HB
  • Location:
  • Available Seat:
  • Price: 205 евра

Локација: Над гратчето Пефкохори 500 м, меѓу прекрасна природа, 800 м од плажа
Капацитет: 78 соби и 8 бунгалови со базен.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: ресторан, бар, сеф, продавници, тениски терен, сауна, масажа, билијард, столен теннис, џакузи, турска бања, отворен базен, 1 помал детски, бизнис центар, перална, менувачница, рент а кар, интернет, паркинг, детско игралиште, трансфер до плажа.
Опременост на собите: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, сеф, телефон, мини бар и фен.

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЛЕТО 2020


Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.