• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

KASSANDRA PALACE ***** Kriopigi

  • Duration: BB
  • Location:
  • Available Seat:
  • Price: 160 евра
Положба: на 2 км од Криопиги, 7 км од Калитеа
Сместување: 300 соби. Собите се опремени со балкон, бања, клима уред, фен, телефон, радио, ТВ, мини бар, бежичен интернет.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: ресторан, таверна, барови, коктел бар, снекбар покрај базенот, бар на плажа, продавници, фризер, паркинг
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, билијард, видео игри, диско.

EARLY BOOKING ЗА ЛЕТО 2020


Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.