• +38934325632
  • ta_olimpia2003@yahoo.com
  • @Олимпија-Струмица

OLYMPION SUNSET ***** Fourka

  • Duration: HB
  • Location:
  • Available Seat:
  • Price: 135 евра

Положба: се наоѓа во Фурка
Сместување: Хотелот нуди елегантно опремени соби и апартмани опремени со клима утеди, ТВ, сите соби имаат балкон или двор и се со поглед на море или со поглед на базен
Услуга: полупансион (ноќевање појадок и вечера)
Содржини: Ресторан, базен, Beach Bar, Wellnes centre, сауна
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава: надворешен базен.

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020


Цените се дадени на ден по соба за сместување според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.